Jak możesz pomóc

Wolontariat

Od kilku lat organizujemy zajęcia podczas wakacji i ferii zimowych, podczas których nieoceniona jest rola wolontariuszy. Zwykle zgłaszają się do nas studenci, którzy potrzebują zaliczenia praktyk. Niektórzy z naszych wolontariuszy po miłych doświadczeniach z naszą Fundacją już zawodowo pracę z osobami z autyzmem.
 

Potrzebujemy również wolontariuszy do spraw organizacyjnych, administracyjnych - osób, które potrafią odnaleźć się w biurokratycznej rzeczywistości. Można się do nas zgłaszać mailowo i telefonicznie.

 

Potrzebne nam są materace i poduchy na zajęcia.

Przez ostatnie dwa lata przeprowadzamy nasze projekty zajęć dla dzieci i młodzieży z autyzmem w wynajmowanych pomieszczeniach. Mamy tam zapewnione stoły i krzesła, ale poza tym przestrzeń jest dość ascetyczna.

Uczestnicy od czasu do czasu potrzebują oddalenia się od wspólnego stołu i wyciszenia. Będziemy wdzięczni za zasponsorowanie lub przekazanie nam poduch i materacy, na przykład takich.

Potrzebujemy również kamery

Może być używana. Kamery potrzebujemy do nagrywania zachowań podopiecznych na zajęciach. Następnie każdy uczestnik będzie miał indywidualne spotkania z terapeutą, który omówi z nim trudne zachowania i podpowie jak sobie z nimi radzić. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu bardzo dużo wiedzy chłoną z ekranu, np. telewizora.

 

Mamy wiele pomysłów i poszukujemy możliwości ich urzeczywistnienia.

Najbardziej odległym i wymarzonym celem jest utworzenie ośrodka dla osób z autyzmem dla mieszkańców gmin leżących na zachód od Warszawy (powiat pruszkowski i grodziski).

Chcielibyśmy, aby dzieci z tego terenu miały dostęp do przedszkola i szkoły przystosowanych dla osób z autyzmem i nie musiały w najlepszym wypadku pokonywać każdego dnia wielu kilometrów w korkach, żeby realizować obowiązek szkolny, a w najgorszym - zostawać w domu.

Potrzebne jest również miejsce dla osób dorosłych, które powinny mieć kiedyś możliwość wyprowadzenia się od rodziców i dostać szansę na w miarę samodzielne życie - tak jak to ma miejsce w Więckowicach pod Krakowem.

Najbardziej oczywistym sposobem pomocy, ale nie jedynem, jest wsparcie finansowe naszej fundacji lub też przekazanie terenu i budynku na terenie powiatu pruszkowskiego lub w niedalekiej okolicy.

Poszukujemy również sponsora strategicznego – firmy, która chce brać udział w rozwiązywaniu lokalnych problemów i na dłużej związać się z naszą fundacją, bo planujemy również w najbliższej przyszłości utworzyć klub rodzinny. W jego ramach będą funkcjonować grupy wsparcia i inne formy aktywności zarówno dla osób z autyzmem jak i ich rodzin.

Równie chętnie liczymy na informacje i podpowiedzi na temat konkusów, dotacji i instytucji, dokąd moglibyśmy składać wnioski o dofinansowanie naszych pomysłów oraz ewentualną pomoc w pisaniu projektów. 

Mile widziane z naszej strony są propozycje terapii dla naszych dzieci czy też spędzenia wolnego czasu w naszej okolicy - jazda konna, basen, zajęcia artystyczne...

Przydałaby się również pomoc rodzicom w opiece nad osobami z autyzmem. Czasem nie ma z kim zostawić dzieci na kilka godzin, żeby załatwić jakąś sprawę. Chielibyśmy stworzyć bazę danych osób z naszej okolicy, które znają się "na rzeczy" i do których można zadzwonić w awaryjnej sytuacji.

 

FUNDACJA TOTO ANIMO

KRS  0000248799

REGON 140411536

NIP 522 279 70 88

 

Numer rachunku naszej Fundacji: Volkswagen Bank Polska S.A.  68 2130 0004 2001 0466 5378 0001

 

Na razie nie mamy własnej siedziby i wszystkie prace biurowe wykonujemy w naszych prywatnych mieszkaniach, dlatego nie podajemy adresu. Na spotkanie można się z nami umówić przez maila lub telefonicznie.