O fundacji

Zarząd:

Magdalena Rapińczuk

Myśl założenia Fundacji zrodziła się daleko, bona Północnym Kaukazie, kiedy pracowałam w Polskiej Akcji Humanitarnej. Parę lat wcześniej obu synów mojej siostry zdiagnozowano autyzm i całej mojej rodzinie było wtedy bardzo ciężko. Stawaliśmy na głowie by jej pomóc i jednocześnie godnie żyć. Jedyne co mogłam zrobić jako młoda dziewczyna to wyjechać, nauczyć się jak działać w trzecim sektorze i zarobić trochę pieniędzy.  Mam wrażenie, że w 2003 roku o pracę w Polsce dla osoby bez doświadczenia i "pleców" było jeszcze trudniej, niż teraz.

Od końca 2006 roku jestem z powrotem w kraju. Przez ponad pięć lat w Polskim Radiu dla Zagranicy prowadziłam audycję o organizacjach pozarządowych i o obcokrajowcach w Polsce. Jestem związana również z kilkoma innymi "ngo-sami". A pozostały czas poświęcam na rozwój Fundacji Toto Animo, dzięki której - żywię taką nadzieję - uda nam się stworzyć przyzwoite warunki życia, edukacji i pracy dla osób z autyzmem i ich rodzin zamieszkujących w Powiecie Pruszkowskim i okolicach

Bożena Okuń

Gdzie diabeł nie może tam Bożenę pośle...

Jest urzędniczką w Urzędzie Dzielnicy Warszawa-Ochota i jak nikt potrafi zrozumieć swoich "kolegów z branży". Jednocześnie jest matką dwóch synów ze spektrum autyzmu i jak nikt rozumie problemy rodziców. Zjadła zęby na przepisach dotyczących praw dzieci z autyzmem i ich rodzin, dzięki czemu dosłownie wywalczyła miejsca dla dzieci w szkołach a sobie prawo do pracy zawodowej. Nie jest to zwykła rzecz w naszym kraju. Od zeszłego roku zasiada w Powiatowej Społecznej Radzie do Spraw osób Niepełnosprawnych Powiatu Pruszkowskiego.

Irena Cieślak

Z wykształcenia jestem polonistką, ale kiedy okazało się, że mój młodszy syn ma autyzm, nie mogłam wrócić do pracy. Organizacja terapii syna, dowożenie go na nią i opieka nad nim po godzinach terapii stały się moim całodobowym zajęciem. Gdy syn osiągnął wiek szkolny nie mogliśmy z mężem znaleźć dla niego dobrej szkoły, która dawałaby mu odpowiednią do jego potrzeb opiekę i edukację, a nie była tylko „przechowalnią“. Dlatego w 2011 r.otworzyliśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek“.

Autyzm jest bardzo trudnym zaburzeniem i my, rodzice jesteśmy pewni, że nam wszystkim, a przede wszystkim naszm dzieciom żyłoby się łatwiej, gdyby nasze rodziny mogły liczyć na wsparcie władz. Utworzenie ośrodka dla osob z autyzmem i współdziałanie z władzami w celu poprawy ich trudnej sytuacji jest celem, który przyświeca mi w działaniach Fundacji.

Jolanta Kucińska

Monika Cycling

Błażej Piasek

 

Rada Fundacji:

Agata Zamłyńska

Anna Matuszewska

Małgorzata Lewandowska

 

Fundatorzy, którzy w 2006 roku zarejestrowali Fundację w Warszawie:

Magdalena Rapińczuk, Agata Zamłyńska, Błażej Piasek

 

FUNDACJA TOTO ANIMO

KRS  0000248799

REGON 140411536

NIP 522 279 70 88

 

Na początku 2012 roku Fundacja została przerejestrowana do Pruszkowa. Na razie nie mamy własnego biura i wszystkie prace wykonujemy w naszych prywatnych mieszkaniach, dlatego podajemy adres wyłącznie do celów korespondencyjnych: 05-820 Piastów, ul.Reja 11 m. 3. Na spotkanie można się z nami umówić przez maila lub telefonicznie.

Kontakt do nas: fundacja(at)totoanimo.org

Zamiast symbolu (at) należy wstawić @. Usiłujemy chronić się przed SPAMem.

tel. 515 123 084 (sieć Orange)

Może się zdarzyć, że nie od razu odbierzemy w godzinach naszej pracy zawodowej.