Czy wakacje mogą być koszmarem. Niestety, tak.

Miejsce

Pruszków

Termin

lipiec 2012

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Dzieci autystyczne potrzebują intensywnej i specjalistycznej opieki  z ustalonym porządkiem dnia. Wakacje i ferie to trudny czas, w którym wypadają one ze schematów (szkoła, terapie), w których czują się bezpiecznie. Wakacje zamiast radości i wypoczynku oznaczają smutek i samotność.

Wakacje i ferie to trudny czas również dla rodziców. Jedna osoba – zazwyczaj matka – zapewniająca nieustającą opiekę 24 godziny na dobę przez dwa miesiące jest skrajnie wyczerpana. Wakacje zamieniają się w koszmar zamiast być czasem wypoczynku.

Akcje typu „lato w mieście” nie uwzględniają specyficznych potrzeb dzieci z autyzmem, takich jak specjalna dieta i usuwanie bodźców będących źródłem cierpienia. Dzieci te nie mogą skorzystać z ogólnodostępnych kolonii i obozów.

W kwestii zapewnienia opieki nie wchodzi w grę pomoc sąsiadki czy babci jak jest to przyjęte w przypadku dzieci zdrowych, bo nie radzą sobie z trudnymi zachowaniami.

Fundacja Toto Animo dwukrotnie zorganizowała w Powiecie Pruszkowskim zajęcia podczas wakacji i ferii „Zdrowe Wakacje 2011” i  „Niezwykła Zima 2012”, dzięki czemu dzieci nie siedziały przez kilka tygodni w czterech ścianach, miały zajęcia nakierowane na ich rozwój, a rodzice mogli z czystym sumieniem chodzić do pracy lub po prostu odetchnąć przez kilka godzin.

W tym roku w zajęciach podczas wakacji planujemy objąć dwudziestkę dzieci i młodzieży z Powiatu Pruszkowskiego i Grodziskiego.

Projekt akcji letniej "Zdrowe Wakacje" odbywa się w ramach szerszego programu zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z autyzmem "Ku samodzielności".

Pomóż dzieciom z autyzmem uniknąć wakacyjnego koszmaru. Nawet niewielka kwota od Ciebie może diametralnie zmienić ich rzeczywistość.

Dofinansowanie ze stron okolicznych gmin nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków. W związku z tym wystąpiliśmy o pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego. W tym celu otworzyliśmy również oddzielne subkonto w Banku VOLKSWAGEN Polska SA:

41 2130 0004 2001 0466 5378 0002

tytuł przelewu: "Zdrowe Wakacje" lub "Ku samodzielności"

Partnerzy / sponsorzy