Dzień Dziecka z Toto Animo

Miejsce

Pruszków, Pałacyk Sokoła przy fontannie

Termin

3 czerwca 2012, sobota

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

10:00 Początek loterii na rzecz zorganizowania wakacji dla dzieci i młodzieży z autyzmem.

10:00-11:30 Kącik kaukaski

Jak się gra w NARDY? – grę planszową, która jest bardzo popularna w krajach kaukaskich. Latem na Kaukazie można zobaczyć mnóstwo stolików, na których stoi nie tylko deska do gry, ale też imbryk z herbatą i małymi szklaneczkami.

Alfabety narodów kaukaskich. Pokażemy z jakimi literami można się spotkać na Kaukazie, opowiemy skąd się one wzięły. Chętnym pomożemy zapisać swoje imię używając tajemniczych znaków.

11:30 – 12:30 Zajmujemy główną scenę.

·         Zaproszony przez nas dziecięcy zespół uchodźców z Czeczenii Nochci'o pokaże jak wygląda ich narodowy taniec "lezginka".

  • Interaktywna, korowodowa piosenka "Afryka" z maskami, które dla uczestników przygotowali uczniowie szkół dla dzieci z autyzmem.  Jest to piosenka śpiewana po rosyjsku i dzieci będą mogły się dowiedzieć jak w tym języku brzmią nazwy niektórych afrykańskich zwierzaków. Dobra zabawa murowana. Poprowadzi ją Marina Hulia.
  • AUTYZM – Z CZYM TO SIĘ JE. Konkurs o autyzmie przygotowany przez rodziców ze Stowarzyszenia „Niezwykli”. Do wygrania nagrody.

·         Bajka czeczeńska z maskami, którą przedstawi Marina Hulia.

  • Krótkie bajki kaukaskie bedzie czytał aktor Ilja Zmiejew.

12:30 – 13: 30 JAK ODCZUWAJĄ I WIDZĄ ŚWIAT OSOBY Z AUTYZMEM? Warsztaty sensoryczne przygotowane przez terapeutów z Niepublicznej szkoły dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu "Przylądek" w Pruszkowie.

12:30 – 14:30 Konkurs rysunkowy. Tworzenie ilustracji do wysłuchanych bajek kaukaskich.

15:00-15:30 Finał konkursu rysunkowego oraz loterii fantowej.

Podczas imprezy Fundacja Toto Animo razem ze Stowarzyszeniem "Niezwykli" będzie zbierać pieniądze na organizację wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży z autyzmem, aby nikt nie musiał latem siedzieć w czterech ścianach. Hojność zostanie słodko nagrodzona przez rodziców ze Stowarzyszenia „Niezwykli”.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy / sponsorzy