I znów jesteśmy w Rytrze...

Miejsce

Rytro

Termin

Ferie zimowe 2015

Organizator

Fundacja Toto Animo

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Uczestnicy "Ferii z Toto Animo na nartach" wyruszyli w poniedziałkowy poranek 19 stycznia z Pruszkowa, by dotrzeć do Rytra w Beskidzie SądeckimJedna grupa wsiadła do busa, a druga - wpakowała do niego tylko swoje bagaże i udała się na Dworzec Centralny kolejką WKD i dalej na południe kraju pociągiem Pendolino. Udało nam się zdobyć bilety w promocji! Ta przejażdżka nowoczesnym pociągiem to nie lada gratka dla uczestników wyjazdu.

Zdjęcie: Piotr Okuń

O swoich wrażeniach z pociągu napisał na portalu społecznościowym FB jeden z uczestników Piotr Okuń: "Szczerze mówiąc nie czuć było, że się szybko jechało, natomiast 200 jechaliśmy przez sekundę, zdarzało się kilka razy, byśmy jechali 180, a w większości jechaliśmy 160. We wnętrzu jak jechałem to czuć było jak w samolocie. Przyznam, że na polskiej kolei jest za mało kolei dużych prędkości". Okazało się, że przejażdżka pociągami i autobusem z Krakowa zajęła mniej czasu niż jazda busem bezpośrednio z Pruszkowa.

Wieczorem otrzymaliśmy "raport" z gór: "Po pysznym obiedzie poszliśmy sprawdzić czy jest odrobina śniegu na stoku. Nie zapomnieliśmy również o zrobieniu drobnych zakupów na kolację.

A jutro czeka nas... odkrywanie tajemnic, które kryją się w ruinach zamku w Rytrze oraz doskonalenie jazdy na nartach".

Śledźcie nasze przygody na stronie FB Fundacji Toto Animo.

Partnerzy / sponsorzy