"Ku samodzielności"

Miejsce

Pruszków

Termin

do 10 września 2012

Organizator

Fundacja Toto Animo

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Od września do końca listopada 2012 roku Fundacja Toto Animo we współpracy ze Szkołą Niepubliczną "Przylądek" będzie prowadziła sobotnie warsztaty nakierowane na usamodzielnianie i uspołecznianie dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zajęcia prowadzone będą na terenie BGŻ Arena i częściowo w szkole Przylądek.

Możemy przyjąć 20 uczestników, którzy spełniają następujące warunki:

- dzieci i młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

- realizujący obowiązk szkolny

- mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego.

Opis warsztatów:

Warsztaty prowadzone przez Fundację Toto Animo pozwolą osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na większą samodzielność w codziennym życiu oraz rozwiną umiejętności, które można wykorzystać w procesie aktywizacji zawodowej. Organizujemy  trening umiejętności społecznych w zależności od potrzeb: trening samoobsługi -  zajęcia kulinarne i gospodarstwa domowego, trening radzenia sobie ze stresem, trening relaksacji, (muzykoterapia, ćwiczenia rozluźniające), trening radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych, zajęcia z alternatywnej komunikacji.

Wykorzystujemy techniki artterapii, muzykoterapii i integracji sensorycznej.

Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zazwyczaj mają deficyt w obszarze abstrakcyjnego myślenia. W związku z tym do skutecznego ćwiczenia umiejętności społecznych potrzebują konkretnych przykładów z życia. Do trenowania zachowań społecznych użyjemy kamery. Będziemy nagrywać scenki sytuacji społecznych i odtwarzać je uczestnikom, a następnie omawiać je z nimi.

Prosimy o zgłaszanie się do nas osób wstępnie zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach.

zajecia@totoanimo.org

Partnerzy / sponsorzy

Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Pruszkowskiego za pośrednictwem PCPR w Pruszkowie.