MY

Miejsce

Otrębusy

Termin

lipiec 2011

Organizator

Fundacja Toto Animo

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

O wychowawcach i uczestnikach półkolonii w Otrębusach, którzy uczestniczyli w półkoloniach w Otrębusach w lipcu 2011 roku: 

 

Wychowawcy:

Basia Auguścik – pedagog specjalny; ukończyła studia pedagogiczne na Akademii Świętokrzyskiej, studiuje podyplomowo logopedię na Uniwersytecie Warszawskim. Od czterech lat pracuje z dziećmi z autyzmem.

Ola Auguścik - pedagog specjalny; ukończyła studia pedagogiczne na Akademii Świętokrzyskiej oraz studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej, studiuje podyplomowo logopedię na Uniwersytecie Warszawskim. Od pięciu lat pracuje z dziećmi z autyzmem.

Agnieszka Gawryszewska – pedagog specjalny, teolog; ukończyła teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej (dopisać resztę)

Artur Sikorski – pedagog specjalny, mgr psycholigii, mgr teologii; ukończył studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na tymże Uniwersytecie obronił pracę magisterską z teologii. Tytuł pedagoga specjalnego uzyskał  na studiach podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki na Akademii Pedagigiki Specjalnej, tu również ukończył podyplomowe studia: terapię pedagogiczną. Od siedmiu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z autyzmem. Odbył roczny staż w Fundacji Synapsis.

 

Uczestnicy:

Paweł – indywidualista; uwielbia zabawy z masami plastycznymi, rysowanie, masaże, ma bardzo dobry kontakt z końmi, jako pierwszy z uczestników półkolonii samodzielnie nakarmił kuce suchym chlebem. Podczas wakacji w Otrębusach, przełamał swój stereotypowy sposób jedzenia, z czego jesteśmy bardzo dumni :) Paweł jest chłopcem o pogodnym usposobieniu, chyba, że to co jest, nie spełnia jego oczekiwań. Jako osoba z autyzmem najchętniej spędza czas sam, wtedy pracuje,tworzy, rozmyśla, obserwuje, uśmiecha się, przeżywa...  Ulubieniec Pani Agnieszki :)

Adrian – uwielbia masaże, słuchanie muzyki oraz spacery po zakątkach Otrębus. Podczas półkolonii przełamał swoja niechęć do wody i skorzystał ze wszystkimi z basenu w Pruszkowie :) Mamy nadzieję, że następnym razem wejdzie do dużego basenu. Ulubieniec Pani Oli :)

Konrad – uwielbia skakać, biegać, huśtać się na huśtawkach, świetnie daje sobie radę w zawodach sportowych. Bardo spodobały mu się wizyty w bibliotece, szczególnie wykonywanie prac plastycznych. Ulubieniec Pani Mai :)

Piotr – pracuś, jeżeli Piotr wziął się za sprzątanie, to wiadomo, że zrobił to dobrze; uwielbia grać w piłkę, rzucać do kosza i grać w badbingtona. Doskonale radził sobie podczas wykonywania codziennych prac porządkowych, sprzątał wszystko i po wszystkich :) Bardzo podobały mu się wycieczki organizowane przez wychowawców, czynnie w nich uczestniczył. Ulubieniec Pani Basi :)

Błażej  – uwielbia spacery, rzuty piłką, bardzo ładnie radzi sobie podczas wykonywania prac plastycznych. Gdyby półkolonie potrwały trochę dłużej nauczyłby się całej Inwokacji na pamięć :) Ulubieniec Pana Artura :)

Partnerzy / sponsorzy