Piknik Rodzinny w PaTaTaj

Miejsce

Stadnina konna PaTaTaj w Kaniach

Termin

13 lipca 2012

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Już nie pierwszy raz Fundacja Toto Animo urządziła piknik integracyjny w stadninie konnej PaTaTaj w Kaniach. I nie jest to przypadek, bo to wprost idealne dla nas miejsce. Czują się tu dobrze zarówno dzieci jak i dorośli, osoby z autyzmem jak i osoby zdrowe.

W piątek 13 lipca 2012 roku od rana zaklinaliśmy pogodę. I udało się. Nie było ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno, a co najważniejsze – nie padał deszcz.

Dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu spotkała się rano na miejscu zbiórki na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie. Stamtąd pod opieką terapeutów i wolontariuszy grupa wyruszyła kolejką WKD do Kań Helenowskich. Jeszcze krótki spacer i na miejscu czekała na niektórych uczestników spora niespodzianka. Do stadniny przyjechali rodzice, którzy mogli pozwolić sobie na urlop tego dnia.

Miło nam było gościć choć przez chwilę dyrektor pruszkowskiego PCPR Panią Mariolę Stecko wraz z towarzyszącym jej pracownikiem Panią Kamilą.

Po przejeździe z Pruszkowa przyszedł czas na drugie śniadanie, ale nie takie zwyczajne. Czekało na nas ognisko i przygotowane kiełbaski. Niestety głodne były również osy, o których uczestnictwie w pikniku trudno zapomnieć. Na szczęście nie zepsuły nam humoru. Poprawiał nam go również zaprzyjaźniony artysta Pan Jarosław Szczudłowski, który śpiewał covery rockowe starsze od większości uczestników naszego pikniku.

Po ognisku rozpoczęliśmy zabawy ruchowe. Część grupy została oddelegowana na przejażdżkę bryczką, a pozostali jeździli konno lub bawili się nadmuchiwanymi piłkami i workami treningowymi. Niektórym bardziej do gustu przypadły zajęcia plastyczne – malowanie na dużych kartonach lub kredą na skrawku chodnika.

Było także zwiedzanie stajni. Piknikowicze zajrzeli do prywatnych pokojów stałych mieszkańców stadniny PaTaTaj, czyli koników. Zobaczyli gdzie śpią, czym się żywią. Po kilku godzinach na świeżym powietrzu dzieci, młodzież i wychowawcy udali się na obiad, a rodzice na ciasto z herbatą.

Zmęczone udanym dniem dzieciaki zapakowaliśmy po obiedzie do autobusu, który zawiózł je z powrotem na BGŻ Arenę.

Partnerzy / sponsorzy

Środki przekazane za pośrednictwem PCPR w Pruszkowie oraz PCPR w Grodzisku Mazowieckim

Powiat Pruszkowski

Powiat Grodziski