Warsztaty dla osób z autyzmem

Miejsce

Pruszków, BGŻ Arena i szkoła Przylądek

Termin

15 września - 30 listopada 2012

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Druga część warsztatów dla osób z autyzmem "Ku samodzielności" rozpoczęła się w połowie września. Pierwsza zawierała się w akcji letniej w lipcu. W związku z tym dla dużej części uczestników miejsce zajęć nie było niespodzianką.

Od września mamy nowe pomieszczenie na BGŻ Arenie. W poprzednim, do którego się przyzwyczailiśmy, zamieszkała Sala Zabaw Kulki Pruszków. Za to w nowym miejscu mamy własny aneks kuchenny i własną łazienkę. O wszystko musimy zadbać sami. I o to właśnie chodzi. Z dala od opiekuńczych rąk i oczu rodziców czasem można nauczyć się więcej. Terapeuci dbają o to, by nikogo zbytnio nie wyręczać. i jak najbardziej usamodzielnić. Uczestnicy warsztatów uczą się nawet takich podstawowych czynności,  jak przygotowanie śniadania i sprzątanie po śniadaniu. Bardziej zaawansowani trenują umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Albo własnoręcznie piecze szarlotkę (zdjęcie na górze) dla gości odwiedzających zajęcia.

W jesiennej edycji Warsztatów wzięły udział 22 osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podzieliliśmy ich na trzy grupy: maluchy i dwie grupy starsze (osoby nisko i wysokofunkcjonujące). Maluchy miały zajęcia na terenie szkoły Przylądek. Jedna z grup starszych pracowała wymiennie na BGŻ Arenie i w Przylądku.

Na potrzeby projektu zostało zatrudnionych 5 terapeutów. Są to psycholodzy, pedagodzy specjalni z wieloletnim stażem, w większości pracujący na co dzień w Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu "Przylądek" w Pruszkowie.

W projekcie uczestniczyło również 11 wolontariuszy. Jesteśmy im strasznie wdzięczni za zaangażowanie.
 

Partnerzy / sponsorzy

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszkowie poprzez PCPR Pruszków

 

Partner:

Szkoła Podstawowa dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu "Przylądek"