Zajęć zimowych na BGŻ Arenie ciąg dalszy

Miejsce

Pruszków, BGŻ Arena

Termin

4-8 lutego 2013

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Drugi tydzień ferii z Toto Animo nie ustępował pod żadnym względem pierwszemu. Tak to już u nas jest. Czy to zima, czy to lato - zawsze bawimy się świetnie, nie wiedząc co to nuda.

Tym razem druga grupa uczestników zajęć zimowych wybrała się do warszawskiej Kinoteki, żeby obejrzeć „Meridę Waleczną”. I znów świat Walta Disneya nie zawiódł serwując nam przepiękną i inspirującą historię o rodzinie, byciu sobą i spełnianiu swoich marzeń, na tle baśniowych scenerii i z porządną dawką fantastycznego humoru. Wszystkim bardzo się film spodobał.

Skoro poprzedniego siedzieliśmy w kinie, czas by dla odmiany wtorek był dniem bardziej aktywnego wypoczynku! A więc oczywiście wizyta na pobliskim basenie, gdzie pływanie to tak naprawdę tylko jedna z wielu atrakcji. Żadne dziecko (ba! Dorosły też!) nie przejdzie obojętnie obok tuneli do zjeżdżania czy cieplutkiego jacuzzi z bąbelkami.

W środę, coś dla umysłu. Wycieczka do znanego w całej Polsce Centrum Kopernika. Poznaliśmy już to miejsce w zeszłym roku odwiedzając wspaniałe Planetarium. Tym razem mogliśmy wypróbować i podziwiać interaktywne wystawy, dzięki którym każdy mógł sprawdzić jak działają prawa fizyki, chemii, biologii czy też zgłębić wiedzę z zakresu astronomii i historii. Każdy znalazł coś dla siebie, a kiedy wreszcie głodne umysły się najadły, to i o puste brzuchy należało by zadbać. Powiem szczerze, w restauracji w Centrum Kopernika serwują chyba najlepszą ogórkową na świecie.

Czwartek to wspaniała powtórka z wtorku i poniedziałku. Czyli basen, ale i kino jednego dnia! Tym razem duży ekran wypełniły kolory egzotycznego ptactwa w przesympatycznej bajce pt. „Zambezia”. Najmłodsi będą usatysfakcjonowani bez dwóch zdań.

W piątek kończyliśmy ostatnie prace plastyczne z gliny i nie tylko. Tu muszę pochwalić naszych wychowanków za fenomenalne laurki walentynkowe. Niby nieskomplikowana rzecz, a tyle kompozycji można stworzyć ze zwykłego papieru i kilku ozdób, niejedno serce takie dzieło sztuki podbije!

W ramach odpoczynku po dobrze wykonanej pracy mogliśmy podpatrzeć z trybun pruszkowskiej Areny BGŻ treningi międzynarodowych drużyn kolarskich. Nie brakowało chyba tych najważniejszych, m.in. niemieckich, holenderskich, norweskich czy oczywiście polskich teamów. Dobrze jest spędzać ferie w takim obiekcie.

Szkoda tylko że to już koniec. Ferie zdecydowanie są za krótkie. Na szczęście przed nami, co prawda gdzieś tam jeszcze troszkę daleko, wakacje, w które pewnie znów się spotkamy. Tak więc do następnego razu z Toto Animo!

Autor: Maciej Klepko

Partnerzy / sponsorzy