Zbieramy (się) na narty

Miejsce

Rytro

Termin

ferie 2017

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Od sześciu lat organizujemy zajęcia i wyjazdy w trakcie ferii zimowych i wakacji, dostosowane
do specjalnych potrzeb młodzieży z autyzmem.

Aktualnie przygotowujemy zimowy wyjazd terapeutyczny dla 15-osobowej grupy
do miejscowości Rytro koło Nowego SączaKoszt zaopiekowania jednego uczestnika w trakcie
naszego wyjazdu to ok. 3000 złotych. Na jego wysokość główny wpływ ma konieczność opłacenia wynagrodzenia i kosztów pobytu indywidualnego opiekuna dla każdego uczestnika (1000 zł - wynagrodzenie + 560 zł - pobyt). Opieka „1 na 1” jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i opiekunów w trakcie wyjazdu. Część tej kwoty zazwyczaj pokrywają samorządy oraz sponsorzy.  Jako Organizacja Pożytku Publicznego pozyskujemy też środki z 1%. Rodziny osób z autyzmem muszą zapłacić pozostałą kwotę, której nie damy rady zgromadzić, ale ponieważ bardzo często są w trudnej sytuacji materialnej, opłata za wyjazd nie może być znaczna.
Organizowane przez nas wyjazdy są bardzo ważne dla osób z autyzmem. W takcie ich trwania uczestnicy podnoszą swoje umiejętności życiowe, przyzwyczajają się do funkcjonowania poza rodzinnym domem, godnie i atrakcyjnie w towarzystwie rówieśników spędzają wolny czas. Przez chwilę nie są samotni.
Wyjazdy są też niezbędne dla opiekunów, którzy bardzo potrzebuję wytchnienia
od uciążliwej opieki nad osobą z autyzmem trwającej często 24 godziny na dobę przez większość lub wszystkie dni w tygodniuDzięki naszym wyjazdom opiekunowie mają też czas na odbycie zaległych wizyt lekarskich i załatwienie innych ważnych spraw.

Wpłat można dokonywać na rachunek naszej Fundacji:

Volkswagen Bank Polska S.A 68 2130 0004 2001 0466 5378 0001 (darowizna na cele statutowe lub darowizna - zimowy wyjazd terapeutyczny).

Partnerzy / sponsorzy