Zdrowe Wakacje 2012 rozpoczęte

Miejsce

Pruszków, BGŻ Arena i okolice

Termin

2-6 lipca 2012

Organizator

Kontakt

fundacja@totoanimo.org

Koniec roku szkolnego, to początek długo wyczekiwanych wakacji – odpoczynku od dnia codziennego, nauki, zajęć i odrabiania lekcji, ale przede wszystkim, to początek kolejnej wielkiej przygody z Toto Animo!

Pierwszy dzień to spotkanie stałych uczestników naszej półkolonii z osobami, z którymi widzimy się na co dzień w szkole lub w pracy. Z tymi których dobrze znamy, ale i z takimi, którzy w tym roku będą bawić się z nami pierwszy raz. A jest ich tym razem znacznie więcej! Szczególnie gorąco witamy najmłodszych wychowanków!

Taki przypływ nowych osób wymusił dla wygody wszystkich podział aż na trzy grupy: dwie starsze i jedna dla najmłodszych. Każda z grup otrzymała do własnej dyspozycji oddzielną salę w ogromnym obiekcie sportowym BGŻ ARENA w Pruszkowie, którą większość z nas pamięta z ostatnich ferii zimowych, kiedy Toto Animo bawiło się pod hasłem „Niezwykła zima z Toto Animo”.

Pogoda dopisuje nam niezmiennie. Słońce jest cały czas z nami. Nie można było przepuścić takiej okazji i nie wybrać się w miasto, przez cudownie zielony park Potulickich, na pełen niesamowitych atrakcji okoliczny plac zabaw, gdzie urządziliśmy sobie również mały piknik.

W dni takie jak środa i piątek szaleństwa na basenie z samego rana, a potem wspólne prace plastyczne, czego efektem jest nasz jedyny w swoim rodzaju plakat Fundacji Toto Animo.

W czwartek zaś przyszło nam uwolnić sportowego ducha, na tutejszej hali sportowej Znicz. Meczów w siatkówkę, piłkę nożną i w koszykówkę nie było końca!

W międzyczasie tych wszystkich atrakcji, chwilę relaksu i ciekawych gier oraz zabaw na kolarskim śródtorzu naszej Areny, gdzie mamy także czasem okazje podziwiać treningi kolarskich drużyn. Pochwalić koniecznie też trzeba przepyszne i pożywne obiady, ostatnie naleśniki zrobiły istną furorę!

Zapowiada się wspaniały lipiec. Nie możemy doczekać się już następnego tygodnia!

 

Autor: Maciej Klepko - wychowawca na zajęciach letnich Zdrowe Wakacje 2012.

Partnerzy / sponsorzy

Miasto i Gmina Brwinów

Gmina Grodzisk Mazowiecki

Miasto Milanówek

Miasto Pruszków

Gmina Michałowice

Powiat Grodziski

Powiat Pruszkowski

Środki przekazane za pośrednictwem PCPR w Grodzisku Mazowieckim oraz PCPR w Pruszkowie.

Dziękujemy basenowi Kapry za bezpłatne wejścia na basen.